Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Badania Malewskiej

Malewska (1967) przeprowadziła badania mające wyjaśnić wpływ niektórych czynników kulturowych i psychospołecznych na odczucia seksualne kobiet, a m.in. zdolność do przeżycia orgazmu. Według niej posiadanie zasadniczych informacji o życiu seksualnym zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania satysfakcji ze współżycia seksualnego w wieku dojrzałym. Jeśli przy tym informacje te pochodzą z domu rodzinnego, prawdopodobieństwo zadowalającego życia seksualnego w wieku dojrzałym jest większe niż wtedy, gdy pochodzą z innych źródeł. Stopień aktualnych satysfakcji ze współżycia seksualnego jest związany z wiekiem pierwszych zainteresowań seksualnych, wiekiem pierwszej miłości oraz wiekiem pierwszych pieszczot erotycznych. Im wcześniejszy był wiek pierwszych zainteresowań seksualnych mężczyznami, pierwszej miłości oraz pierwszych pieszczot erotycznych, tym większy był stopień aktualnych satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Ważny wpływ wywierają wczesne doświadczenia seksualne z partnerami przeciwnej płci oraz stopień zaangażowania uczuciowego w stosunku do pierwszego partnera seksualnego. Im bąrdziej pozytywne są wcze- l sne doświadczenia z partnerami przeciwnej pici, tym wyższy jest stopień satysfakcji ze współżycia seksualnego w późniejszym okresie życia. Kobiety, które kochały swojego pierwszego partnera seksualnego (oraz te, które sądzą, że były kochane przez swego pierwszego mężczyznę), osiągały znacznie wyższy stopień satysfakcji seksualnej ze współżycia seksualnego niż kobiety, które nie kochały swego pierwszego partnera.

Leave a Reply