Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Thermomix metanabol wuensche-geburtstag.de
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Bodźce słuchowe

Na podstawie kilku wyżej opisanych prac badawczych trudno jest oczywiście skonstruować uogólnioną, empirycznie uzasadnioną teorię stymulacji seksualnej mężczyzn i kobiet. Brak jest jeszcze badań, które uwzględniają czynnik czasu, a więc sprawdzają, jak długo działa stymulacja seksualna wywołana przez bodźce zewnętrzne. Brak jest też badań sprawdzających efekty długotrwałej stymulacji w ciągu długiego czasu. Nie znamy też jeszcze badań uwzględniających zależność wpływu bodźców zewnętrznych od różnych cech osobowościowych itp.

Badania dotyczące wpływu bodźców słuchowych na stymulację seksualną są ograniczone do analizy wpływu muzyki. W odniesieniu do muzyki jako bodźca seksualnego różnice między kobietą a mężczyzną przesunięte są na korzyść kobiet. Beardslee i Fogelson (1958) wyrażają zdanie, że muzyka odgrywa u kobiet większą rolę w stymulacji seksualnej niż u mężczyzn. Wallach i Greenberg (1960) badając eksperymentalnie wpływ stymulacji muzycznej na kobiety stwierdzili, że podniecenie seksualne występujące pod wpływem muzyki zależy od cech osobowości. Kobiety o typie introwertywno-emocjonalnym Iabilnym oraz ekstrawertywnym stabilnym doznawały częściej pobudzeń seksualnych niż kobiety nie posiadające tych cech. Wallach (1960) badał wpływ różnych rodzajów muzyki na reaktywność seksualną kobiet. Stwierdził, że stymulacja seksualna muzyką jazzową jest o wiele większa niż muzyką klasyczną.

Leave a Reply