Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
turbosprężarki warszawa Ból ósemki
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

BRAK DOJRZEWANIA PŁCIOWEGO

Brak. objawów dojrzewania płciowego mimo ukończenia 15 lat życia wymaga zawsze dokładnego ustalenia przyczyny. Należy odróżnić odchylenie? rozwojowe, wymagające jedynie okresowego badania kontrolnego, od zaburzeń rozwojowych uwarunkowanych chorobowo i wymagających odpowiedniego leczenia. Przyczynami późnego, lub nawet opóźnionego, dojrzewania mogą być: złe odżywienie, przebyte ciężkie i długotrwałe choroby, powtarzające się ujemne bodźce psychiczne. Często dowiadujemy się, że dane dziecko od urodzenia rozwijało się gorzej od rówieśników, że inni członkowie rodziny także późno dojrzewali.

Niedoczynność gruczołów płciowych (hypogonadis- mus). Zarówno jądra, jak i jajniki pełnią dwojaką rolę w ustroju: wytwarzają komórki płciowe oraz są gruczołami dokrewnymi. Upośledzenie czynności gonad może powodować równoczesne zaburzenie wytwarzania komórek płciowych i hormonów, lub też ujawnia się jako wybiórcze upośledzenie tworzenia gamet czy jako wyłączna dyshormonoza. Obraz kliniczny zależy od typu niewydolności gonad oraz od wieku, w którym wystąpiła. Wyłączną niewydolność generatywną wykrywa się zwykle dopiero u ludzi dojrzałych przy badaniu nasienia dla wyjaśnienia przyczyny niepłodności. Niewydolność hormonalna, uwarunkowana w życiu płodowym lub we wczesnym dzieciństwie, prowadzi do e u n u- choidyzmu, który objawia się wysokim wzrostem przy nieproporcjonalnie długich kończynach, brakiem rozwoju drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, słabym rozwojem mięśni z towarzyszącym często otłuszczeniem.

Leave a Reply