Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
trenbolone
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Charakterystyka tła przestępstw

Liczne kodeksy kwalifikują jako przestępstwa czyny powiązane ze zjawiskiem prostytucji. Typy takich zachowań znamienne są dwiema cechami: po pierwsze – ani w sensie behawioralnym, ani genetycznym u sprawców tych czynów nie objawia się pierwiastek seksualny. Nie kierują się oni własnymi doznaniami erotycznymi ani tendencją do podniecania pobudliwości płciowej innych osób przeważnie kierują się chęcią osiągnięcia korzyści materialnych, wyzyskując w tym celu samo zjawisko prostytucji, jak również kobiety ją uprawiające. Drugą cechą tych przestępstw jest to, że czyny ich sprawców są karalne nawet wtedy i tam, kiedy i gdzie samo uprawianie prostytucji przestępstwem nie jest.

Sporo kłopotów nastręcza próba ścisłego określenia prostytucji. Niektórzy uważają, że wszelka precyzja jest tu wykluczona mnóstwo zachowań „przyzwoitych” kobiet graniczy z prostytucją lub jest zakamuflowaną jej formą (por. Dolmierski, Falicki, Sulestrowski, 1965). Tu poprzestaniemy na definicji, którą dał w swym obszernym studium W. Bernsdorf (1959). Za prostytutkę uważa on osobę, która okolicznościowo czy zawodowo oddaje swe ciało większej liczbie osób dla zaspokojenia ich popędu płciowego w zamian za korzyści materialne. Do cech prostytucji należą więc: 1) odpłatność w jakiejkolwiek formie, a więc jakiś nawyk zarobkowy, 2) częsta zmiana partnera bez wyboru (lub z wyborem ograniczonym, przeważnie ze względów pozauczuciowych). Niektórzy dodają tu jeszcze jako cechę prostytucji – obojętność uczuciową ze strony prostytutki. Jest to jednak cecha trudna do sprawdzenia.

Leave a Reply