Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
sztandar osp long 4 lashes serum do rzęs
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Doustne podawanie płynów

Pamiętając, że śpiączka cukrzycowa u dzieci jest najczęściej wywołana zakażeniem, należy w każdym wypadku wykrycia lub choćby podejrzenia infekcji zastosować antybiotyki.

Doustne podawanie płynów należy rozpocząć jak najwcześniej. Początkowo zalecamy ocukrzony sok z marchwi (zawiera dużo potasu) wzgl. ocukrzone soki owocowe, później kleik ryżowy, kaszkę mannę. W okresie ustępowania śpiączki szczególnie ważne jest podawanie dużej ilości cukru z obawy przed wstrząsem hipoglikemicznym. Do normalnego odżywiania przechodzimy poprzez dietę węglowodanową i węglowodanowo- -białkową.

W stanie przedśpiączkowym stosuje się ten sam sposób żywienia, zwiększa dobową dawkę insuliny, oraz usuwa się przyczynę ketozy.

Dla zapewnienia prawidłowego rozwoju dzieci chore na cukrzycę winny być pod stałą opieką poradni przeciwcukrzycowej (kontrola w okresie wyrównania co 1—3 mies.). Rodziny tych dzieci i one same muszą być dokładnie powiadomione o objawach i sposobie postępowania w wypadku kwasicy czy niedocukrzenia poza tym dziecko winno stale nosić dzienniczek zawierający dane o jego chorobie, sposobie leczenia i grożących stanach niewyrównania. Dzieci chore na cukrzycę winny nauczyć się jak najwcześniej wstrzykiwać sobie insulinę. Bardzo celowe jest polecenie, by co dzień osobiście badały mocz na aceton. Samodzielne dawkowanie insuliny w zależności od poziomu cukru w moczu wydaje nam się niebezpieczne.

Leave a Reply