Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
stomatologia dziecięca warszawa
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Drobnoustroje

Do miejscowych zakażeń zaliczamy zakażenia uszkodzeń krocza, pochwy, szyi macicznej lub odnawiającej się błony śluzowej macicy. Do zakażeń szerzących się poza granicą rany drogą krwionośną zaliczamy: zakrzepowe zapalenie żył (trombophlebitis), ropnicę kazuje, że już w pierwszych dniach po porodzie zjawiają się stany gorączkowe, jatko wynik zapalenia błony śluzowej. Po kilku dniach względnie dobrego stanu, ciepłota podnosi się jeszcze wyżej, wyraźnie przyspiesza się tętno, co jest objawem charakterystycznym i wkrótce zjawiają się bóle w udzie, głównie wzdłuż przebiegu żyły udowej. Jednocześnie z tym cała kończyna stopniowo brzęknie, skóra jej jest napięta, gładka, błyszcząca, woiskowo blada. Jeśli zakrzepy sięgają aż do żyły biodrowej i żył miednicy, obrzęk nie ogranicza się wyłącznie do kończyny, lecz zajmuje podbrzusze i narządy rodne zewnętrzne. Zakrze-powe zapalenie żył może powstać nie tylko w jednej kończynie, lecz w obu równocześnie, jednak częściej to bywa po kilkudniowej przerwie, przy czym objawy nowego zakrzepu powtarzają się w podobny sposób.

Zejście tego cierpienia zazwyczaj bywa pomyślne. Drobnoustroje giną, stan zapalny żył wygasa, zakrzepy 'organizują się i wsysają, światła naczyń uzyskują drożność, obrzęk stopniowo znika i ogólna ciepłota ciała wraca do normy. Jednakże uszkodzenie krążenia może być trwałe, o czym świadczy występowanie obrzęków na dolnej części podudzia i kostce po dłuższym staniu lub chodzeniu i stan taki może Lrwać całe miesiące, a nawet lata. W poszczególnych przypadkach drobnoustroje drogą naczyń przedostają się do skóry, powodując na kończynie ropnie.

Leave a Reply