Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
hologramy kolekcjonerskie zdjęcia omnadren
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Formy zachowań seksualnych – rozwinięcie

Zachowanie seksualne stronnego porozumienia występuje łamanie zasad współżycia społecznego (np. czyn nierządny z nieletnim akceptującym ten kontakt). Ocena, czy w poszczególnych przypadkach mamy do czynienia z zachowaniem społecznym prawidłowym czy też antyspołecznym, jest trudna ze względu na moralny aspekt zagadnienia. Trudności tego rodzaju powstają przy ocenie homoseksualizmu, prostytucji, a także niewierności małżeńskiej i innych zachowań. Dlatego też przedstawiony podział zachowań seksualnych, którego kryterium stanowi rodzaj relacji między A i B, nie zawiera wyodrębnionej podgrupy zachowań antyspołecznych. Rozstrzygnięcia w poszczególnych przypadkach są kontrowersyjne, z natury rzeczy arbitralne, opierać się mogą jedynie na wymaganiach najbardziej powszechnie akceptowanego kodeksu moralnego, który rozróżnia normę i tzw. patologię społeczną (Podgórecki, 1969). Pozostaje jeszcze odpowiednie zakwalifikowanie takich zachowań seksualnych, które nie są zachowaniami społecznymi. Przykładem może być tutaj zachowanie człowieka, który uzyskuje satysfakcję seksualną bez partnera. W takich przypadkach mamy do czynienia z zachowaniami autoseksualnymi. Do tej odrębnej klasy należało by zaliczyć wszystkie rodzaje masturbacji, łącznie z oglądaniem pornografii.

Leave a Reply