Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Hipotezy i badania

Aby kształtować racjonalne postawy wobec miłości erotycznej, należy to uczucie badać i poznawać, tak jak wszelkie inne zjawiska życiowe, aby – dzięki poznanym prawidłowościom – móc je jak najlepiej wpleść w całokształt przeżyć człowieka. Jedną z przeszkód w badaniu miłości erotycznej jest fakt, iż w naszej kulturze stanowi ona sferę znacznej intymności. Składa się też na to ogromna złożoność zagadnień związanych z miłością erotyczną, duży stopień subiektywizmu w ich ocenie oraz niewiara w możliwość ich rozwiązania, właśnie ze względu na ogromne skomplikowanie, oraz brak obiektywnych metod badawczych. Powstają też obawy, że zbytnia ,,racjonalizacja” sfery uczuciowej człowieka może spłycić jego życie wewnętrzne, a więc stanowić element anty- rozwojowy, „odczłowieczający”. Jednakże w medyczno-humanistycznym modelu myślenia poznawanie wszelkich prawidłowości, dotyczących funkcjonowania człowieka, a także i jego sfery emocjonalnej, oznacza poznawanie ich po to, aby je wykorzystać dla dobra człowieka, dla jego pełniejszego rozwoju i doskonalenia się, dla zachowania zdrowia i przedłużenia życia. W tym sensie wykrycie prawidłowości rządzących powstawaniem, przebiegiem, ekspresją i przemijaniem uczuć w ogóle, a miłości erotycznej w szczególności, nie powinno stanowić wyjątku. Niezależnie od pozycji w hierarchii wartości przeżyciowej i społecznej problemy te wiążą się ze sprawą bytu człowieka.

Leave a Reply