Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
publikacje
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Klasyfikacja zaburzeń seksualnych

Klasyfikacja oznacza wielostopniowy podział, który powinien obejmować bądź nadawać się do zaszeregowania wszystkich rodzajów przedmiotów (stanów, zjawisk) klasyfikowanych oraz powinien poszczególne ich rodzaje rozgraniczać ostro i według jednego kryterium podziału. Trudności związane z klasyfikowaniem zaburzeń seksualnych wynikają z kilku źródeł. Przykładowo można wymienić: brak powszechnej zgodności na temat tego, co jest, a co nie jest zaburzeniem seksualnym (a więc brak ostrej i powszechnie przyjętej definicji zaburzenia seksualnego), przeszkody w doborze kryterium podziału, które by należycie rozgraniczało wszystkie rozpatrywane zjawiska. Etologiczny punkt wyjścia może być przydatną podstawą do skonstruowania takiej klasyfikacji. Wstępne założenia, które należy przyjąć, odnoszą się do następujących spraw. Przedmiotem klasyfikacji będą zaburzenia zachowania seksualnego {a nie zaburzenia seksualne bezpośrednio). Termin „zachowanie seksualne” obejmuje w użytym tu rozumieniu cały schemat zachowania, podany w jednym z poprzednich podrozdziałów, a więc potrzebę seksualną, zachowanie poszukujące, bodziec (obiekt) i zachowanie konsumacyjne (spełniające). Odruchy seksualne, jako integralna część zachowania spełniającego, wchodzą w zakres pojęcia „zachowanie seksualne” (odnosi się to do erekcji, orgazmu, ejakulacji itd.). Kryteria normalnego zachowania seksualnego będą oparte na koncepcji trzech podstawowych funkcji tego zachowania, tak jak to podano poprzednio. To samo odnosi się do kryteriów zboczonego zachowania seksualnego oraz do zespołów zakodowanych reakcji seksualnych. Jako kryterium klasyfikacyjne (kryterium podziału) będzie przyjęta struktura zachowania. Odpowiednio do tego będą na niej oparte poszczególne klasy podziału.

Leave a Reply