Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
yonelle.pl http://halembadent.pl/ maszyny do regeneracji filtrów dpf fap producent
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Leczenie cukrzycy u dzieci

Leczenie cukrzycy u dzieci polega na stosowaniu insuliny i zaleceniu odpowiedniej diety. Konieczność stosowania insuliny nie budzi większych wątpliwości, lecz sprawa odżywiania chorego jest nadal przedmiotem zażartych sporów. Dziecko chore na cukrzycę powinno prowadzić tryb życia maksymalnie zbliżony do dzieci zdrowych, winno uprawiać umiarkowanie gimnastykę i sporty.

Podstawowym zadaniem jest uzyskanie dodatniego bilansu węglowodanowego, ponieważ dostateczna zawartość glikogenu w komórkach chroni przed ketozą. Nie rozstrzygnięto dotąd, w jakim stopniu sama hiperglikemia jest szkodliwa dla ustroju, niewątpliwie jednak bardzo niepożądane są wszelkie większe wahania poziomu cukru w krwi (przyspieszają m. in. zmiany zwyrodnieniowe naczyń krwionośnych). Poziom cukru we krwi włośniczkowej obniżamy poniżej 18-0 mg% na czczo, na ogół do około 15-0 mg°/o. Utrzymywanie lekkiej hiperglikemii sprzyja produkcji endogennej insuliny, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsu hipoglikemicznego. Z obawy przed hipoglikemią unikamy całkowitej likwidacji cukromoczu, który utrzymujemy zwykle na poziomie -0,5—1,-0%. Wydalanie zbyt dużej ilości cukru drogą nerek powoduje znaczne odwodnienie organizmu.

Leave a Reply