Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Leczenie dietetyczne czerwonki

Leczenie dietetyczne polega na stosowaniu przez pierwsze dwa dni diety marchwiowej lub jabłkowej, a następnie przechodzimy na pokarmy papkowate, podając kaszkę, ryż przetarty, żółtko, potem lekkie rosołki z kaszką, mięso gotowane z drobiu, najlepiej przetarte, szynkę siekaną, sucharki. Niemowlętom podajemy początkowo wywar z marchwi, papkę marchwiową, a następnie wprowadzamy szybko (2—3 doba) mieko lecznicze (zakwaszone, białkowe) lub mieszanki z mleka sproszkowanego na papce marchwiowej unikając głodzenia. W przewlekłej biegunce krwawej, w której łatwo dochodzi do wyniszczenia dziecka, należy stosować dietę bogatą przede wszystkim w białko.

Zapobieganie w czerwonce polega przede wszystkim na podniesieniu poziomu urządzeń sanitarnych, propagowaniu higieny osobistej, zwalczaniu much i na stosowaniu szczepień ochronnych. Szczepionka przeciw- czerwonkowa jest wielowartościowa i stosowana jest łącznie ze szczepionką przeciwdurową. W celach zapobiegawczych poleca się stosowanie bakteriofagów doustnie, a niektórzy stosują sulfonamidy.

Leave a Reply