Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
leczenie raka śląsk
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Leczenie energią promienistą

Śmierć następuje zazwyczaj w półtora roku od wystąpienia pierwszego objawu schorzenia, nieraz w stanie zupełnej przytomności do ostatniej chwili. Odnosi się to jednak tylko do przypadków leczonych. Duży wpływ na trwanie schorzenia zdaje się mieć wybór sposobu leczenia. Niektórzy badacze podają, że leczenie energią promienistą działa przedłużająco na czas trwania schorzenia, natomiast zabieg chirurgiczny raczej ten okres skraca. Być może, że na czas trwania choroby wpływa także histo-. patologiczna postać nowotworu, sposób jego wzrostu i miejsce usadowienia. I tak rak rozwijający się w kanale szyjki (carcinoma endocervicale) daje lepsze rokowanie niż np. rak kalafiorowaty j carcinoma medulläre wiedzie wcześniej do śmierci niż np. carcinoma epitheliale. Pewne spostrzeżenia zdają się tównież przemawiać za tym, że czas trwania schorzenia jest krótszy u młodszych kobiet.

Najczęstszym powodem śmierci na raka szyjki macicznej są powikłania występujące w ostatnich stadiach tego schorzenia. Statystyka Mieć z n ikcjc -!kiego, podana za okres 1936-194.fi r. na podstawie danych sekcyjnych Zakładu Anatomii Patologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawia częstość występowania poszczególnych przyczyn zgonu w następującej kolejności

Częstość występowania zakażeń Jako przyczyn zgonu jest uderzająca. Obok zakażeń otrzewnej na pierwsze miejsce wysuwają się powikłania w nerkach, charłactwo nowotworowe i zapalenie płuc. Powodem zgonu może być jednak także skrwawienie się wskutek nadżarcia przez naciek nowotworowy jakiegoś większego naczynia krwionośnego, zator tętnicy płucnej oraz zaburzenia czynnościowe, wywołane przerzutami do innych narządów ustroju.

Leave a Reply