Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
alkoholizm leczenie katowice Terapia uzależnień Wrocław elektroniczna dokumentacja medyczna
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Masywne tyłoprzemieszczenie

– 2. Masywne tyłoprzemieszczenie jądra miażdżystego z uciskiem na ogon koński. Masywny ucisk jądra miażdżystego na ogon koński zdarza się stosunkowo rzadko, ale jeśli już do niego dojdzie, chory wymaga operacji w trybie pilnym, gdyż rokowanie jest całkowicie uzależnione od szybkości interwencji.

– 3. Utrzymujące się upośledzenie czynności korzeni. Tyłoprzemieszczenie jądra miażdżystego pociąga za sobą rozciągnięcie lub ucisk korzenia rdzeniowego. Rozległość ucisku zależy od stopnia przemieszczenia jądra, jego umiejscowienia w stosunku do korzenia oraz kształtu i rozmiarów kanału kręgowego w danym miejscu. Ucisk korzenia powoduje zaburzenia jego funkcji, na co wskazują zaburzenia czucia oraz zaniki i osłabienie mięśni. Te ostatnie objawy dowodzą znacznego ucisku na korzeń. W przypadku ucisku przedłużonego może dojść w korzeniu do zmian nieodwracalnych.

Jak długo w tych przypadkach można zwlekać z zabiegiem operacyjnym? Zdania są podzielone. Jeśli ucisk zaburza całkowicie funkcję korzenia – znacznego stopnia osłabienie lub nawet porażenie określonych grup mięśniowych – odbarczenia należy dokonać już po kilku dniach. Jeśli objawy nie są ciężkie, zabieg można odłożyć na 2 lub 3 tygodnie, ale nie na dłużej. Na powrót pełnej funkcji korzenia trzeba czekać w tych przypadkach około roku.

Leave a Reply