Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
sterydy tutaj
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Mechanizm stopniowania i kumulowania się podniet seksualnych

Jeśli bodźce seksualne działają przez dłuższy czas, stopniowo doprowadzając do komulowania się podniecenia seksualnego bez możliwości jego natychmiastowego rozładowania z przyczyn zewnętrznych, wytwarza się stan gotowości seksualnej, który – w razie zaistnienia warunków zew- nętrznych sprzyjających odbyciu stosunku płciowego – znacznie przyśpiesza przebieg podniecenia seksualnego i ułatwia osiągnięcie orgazmu. Partnerzy „startują” wówczas do odbycia kontaktu seksualnego z pewnego poziomu uprzednio osiągniętego pobudzenia seksualnego, a nie od- punktu zerowego. Stopień osiągniętej w takich warunkach rozkoszy seksualnej jest wyraźnie większy, niż wtedy, gdy u partnerów nie zalega napięcie seksualne.

Aby mechanizm stopniowania i kumulowania się podniet seksualnych działał należycie, muszą być spełnione dwa warunki: 1) okres upływający między powstawaniem i kumulowaniem się bodźców seksualnych a ich pełnym wyładowaniem nie może być zbyt długi, 2) przy pieszczotach kumulujących stany pobudzenia seksualnego nie może być przekroczony pewien próg wrażliwości na podniety czas ich trwania nie może być zbyt długi oraz powinien być zachowany pewien stopień delikatności i subtelności bodźców. W przeciwnych przypadkach może się bowiem wyczerpać możliwość reagowania seksualnego organizmu z powodu zmęczenia.

Mechanizm stopniowania i kumulowania się podniet seksualnych część 2

Mechanizm kumulowania się bodźców seksualnych oraz „ładowania” w ten sposób potencjału seksualnego nie musi być związany z tym samym partnerem seksualnym. Mechanizm ten znany jest od dawna w innych kulturach, a także i w naszej, w postaci zawoalowanej, tj. rozrywek dla mężczyzn. Mechanizm ten zresztą jest wykorzystywany do dzisiaj w postaci organizowanych rewii i występów strip-tease’owych, które wzbudzają podniecenie seksualne jego rozładowanie następuje z inną partnerką, nie z tą, która zapoczątkowała proces pobudzenia seksualnego.

Znany jest także i inny mechanizm „ładowania” potencjału seksualnego przed mającym nastąpić w niedługim czasie jego rozładowaniem. Mechanizm ten jest czysto psychiczny i polega na wspominaniu dawniej przeżytych kontaktów seksualnych, wyobrażaniu sobie mających nastąpić kontaktów seksualnych itp. Jest to mechanizm zapoczątkowujący pobudzenie seksualne i kumulujący bodźce seksualne za pomocą wyobraźni odtwórczej i wytwórczej. i

Ponadto znany jest mechanizm „ładowania” potencjału seksualnego w sposób „sztuczny”: poprzez oglądanie fotografii i fotosów obnażonych partnerów płci odmiennej, poprzez czytanie wzbudzającej podniecenie seksualne lektury, oglądanie filmów, wzajemne opowiadanie i słuchanie historyjek seksualnych itp.

Wszelkie powyższe mechanizmy „ładowania” potencjału seksualnego mają zastosowanie tylko u człowieka i są związane z rozwojem wyobraźni seksualnej, rozwojem języka (jako drugiego układu sygnałów) oraz rozwojem kultury materialnej, stwarzającej możliwości czerpania podniet seksualnych z przedmiotów martwych, symbolizujących bodźce seksualne (fotosy, fotografie, film, teksty, formy rozrywki seksualnej).

Leave a Reply