Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

MECHANOTERAPIA CZĘŚĆ 2

Polega on na szeregu ruchów i chwytów, wykonywanych lewą ręką, podczas gdy palce prawej ręki wywierają od strony pochwy mniejszy lub większy nacisk na narządy rodne wewnętrzne. Ruchy te wymagają dużego doświadczenia i odpowiedniego wyćwiczenia. Ponieważ głównym ich celem jest rozluźnienie zrostów otrzewnowych w sąsiedztwie części rodnych i uruchomienie przytrzymywanej przez nie macicy, należy masaż wykonywać ostrożnie, aby nie sprowadzić podrażnienia otrzewnej i nie wywołać nowej sprawy zapalnej, której punktem wyjścia mogą być istniejące jeszcze ogniska zakażenia. Wskaźnikiem, którym kieruje się wykonujący masaż, jest ból. Bolesność podczas masażu lub w pierwszych godzinach po nim świadczy o tym, że wykonano go zbyt brutalnie i że przystąpić do niego na nowo można dopiero po kilku dniach, gdy chora odpocznie.

Bezpośrednim następstwem masażu ginekologicznego jest przekrwienie w obrębie miednicy małej. Stosować go zatem można również w tych wszystkich schorzeniach kobiecych, które pozostają w ścisłym związku z niedostatecznym rozwojem części rodnych wewnętrznych, a więc w zaburzeniach miesiączkowych, w przypadkach braku miesiączki, w bolesnym miesiączkowaniu u młodych kobiet itd. Metoda ta daje bardzo dobre wyniki już w kilka miesięcy po zastosowaniu tych zabiegów. Nie zawsze jednak masaż ginekologiczny jest wskazany i nie zawsze można go stosować. U młodych dziewcząt musimy poprzestać na gimnastyce oraz na leczeniu wodą i światłem, niezależnie od stosowania odpowiednich środków farmaceutycznych.

Leave a Reply