Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Max fliz www.swiat-kobiet.pl/film-o-milosci-nastolatkow-najlepsze-tytuly-2019/
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Naparstnica i strofantyna, Nikotyna, Nitrobenzen

Naparstnica i strofantyna – Objawy: wymioty, zawroty i. bóle głowy, biegunka, nieregularne i zwolnione tętno, niepokój, migotanie komór i przedsionków, drgawki i zapaść, nagły spadek ciśnienia tętniczego i zwyżka ciśnienia żylnego.

Leczenie: płukanie żołądka roztworem -0,5% kwasu taninowego, środki wymiotne, moczopędne. Podskórnie kofeina, koramina oraz sztuczne oddychanie i tlen. W razie migotania komór i przedsionków lekiem z wyboru jest Magnesium sulphuiicum podane dożylnie.

Nikotyna – Objawy: nudności, wymioty, ślinotok, zimny pot, silne krwiste biegunki, zanikanie tętna, zapaść, drgawki.

Leczenie: wielokrotne płukanie żołądka z węglem lub dodatkiem taniny, środki podniecające, krążeniowe, sztuczne oddychanie, lobelina, tlen.

Nitrobenzen – Objawy: podobne jak w zatruciu aniliną. Sinica liliowozielona, krew brązowoczekoladowa, zapach gorzkich migdałów.

Leczenie: płukanie żołądka z dodatkiem węgła, środki utleniające, dożylnie witamina C, 5% glikoza, tlen, adrenalina, środki krążeniowe, sztuczne oddychanie. Nie podawać mleka, tłuszczu, alkoholu.

Leave a Reply