Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Neurastenia i niedosyt

Zespól zaburzeń powstających na tle wyczerpania nerwowego, obejmujący kadrę kierowniczą, rzemiosło precyzyjne, artystów zrzeszonych w związkach twórczych lub w ZAIKS-ie i tak zwane wolne zawody. Aby zdobyć sobie tytuł neurastenika, wystarczy tylko demonstrować otoczeniu bez przerwy zmęczenie i wyczerpanie, zwłaszcza zaś rano po przyjściu do pracy, po powrocie z urlopu lub z zagranicy. Jeśli lekarz, ze względu na serce, raczej odradza nam głośne manifestacje neurasteniczne, wybuchamy cicho, zwłaszcza że nasze pretensje do świata i ludzi, wypowiedziane odpowiednio wymodulowanym szeptem, mogą wstrząsnąć naszymi współpracownikami nie gorzej od ryku. Dobre rezultaty w utrzymaniu opinii neurastenika daje również powtarzanie, przy różnych okazjach: „My, neurastenicy”, „Skoro się już jest neurastenikiem” albo „Gdyby nie moja neurastenia”, jak również obecność na biurku kilku leków uspokajających z importu. (Patrz: „Nienormalny”).

Niedosyt – Uczucie niezaspokojonego głodu, pod warunkiem, że nie jest to głód spowodowany brakiem konsumpcji, nie jest to konsumpcja, na którą składa się jedno danie, i nie jest to danie, które budzi uczucie niedosytu.

Leave a Reply