Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
instytut.yonelle.pl/zabiegi/botox/ terapia alkoholowa warszawa
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Odma pochwy

U ciężarnych spotykamy również, chociaż rzadziej, odmę pochwy (koipitis emphysematosa) polegającą na tworzeniu się w ścianiejej pęcherzyków wypełnionych gazem. Zdarza się również w ciąży zapalenie grzybkowe (koipitis mycotica), w którego przebiegu na zaczerwienionej ścianie pochwy występują białe lub żółtawe grudki zawierające grzybki.

Postać guzkowa rozsianego zapalenia pochwy występuje również u kobiet starych, głównie w okolicy sklepień (koipitis netularum). Ponieważ nabłonek pokrywający guzki bardzo często w tym wieku ulega zniszczeniu, obnażone z nabłonka miejsca krwawią i zlepiają się z odpowiadającymi im miejscami na przeciw ległej ścianie pochwy lub części pochwowej. Jeśli proces zapalny trwa dłużej, w miejscach zlepiania się części błony śluzowej powstają zrosty, które mogą prowadzić do zupełnego zamknięcia sklepień pochwy (kolpitis adhaesiva). Charakterystyczną wonią zjelczałego masła i pieniącymi się, żółtawymi lub zielonawymi upławami odznaczają się zapalenia pochwy, wywołane przez rzęslstek pochwowy (trichomonas vaginalis). Zapalenia pochwy w przebiegu błonicy należą do rzadkości.

Wszystkie zapalenia pochwy ze względu na nasilenie objawów chorobowych dzielimy na ostre, podostre i przewlekłe. Głównym objawem chorobowym cechującym zapalenie pochwy bez względu na jego okres są tak zwane upławy.

Charakter upławów pochwowych bywa różny ich cechą wspólną jest jednak to, że wywołują w sromie uczucie palenia (Rosner). Domieszka krwi jest znamienna głównie dla postaci zapalenia rozsianego u kobiet starych,

Leave a Reply