Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
serwis sprzętu nurkowego
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Dziecko u ortodonty

Ortodonta Warszawa – korekcja wad zgryzu u dzieci

Pierwsze oznaki nieprawidłowości w uzębieniu najczęściej dostrzegane są w dzieciństwie. Tak ważne jest więc by rodzice, którzy dostrzegli wady u swoich dzieci nie bagatelizowali problemu i udali się do odpowiedniego specjalisty, który pomoże skorygować nieprawidłowy zgryz. Ortodonta Warszawa zajmuje się profilaktyką i leczeniem związanym z wszelkimi nieprawidłowościami w obrębie szczękowo-twarzowym oraz korekcją wad uzębienia. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie wpływa adekwatnie na krótszy czas terapii oraz gwarantuje osiągnięcie zamierzonych efektów. Podobnie jak w przypadku dorosłych leczenie podjęte w odpowiednim momencie pozwoli zahamować rozwijanie się próchnicy oraz stanowi skuteczną profilaktyką przeciwko paradontozie. Na wady zgryzu u najmłodszych wpływ może mieć wiele czynników. W sporej części mogą wynikać one z różnych nieprawidłowych przyzwyczajeń jak np. ssanie kciuka w dzieciństwie, które często powoduje wypychanie przednich zębów do przodu lub zbyt długie używanie smoczka. Nieprawidłowy zgryz lub wpływa na powstawanie wielu wad wymowy u dzieci. Często sama pomoc logopedy jest niewystarczająca, by pokonać trudności związane z seplenieniem i niewymawianiem pewnych liter np. „r”. Dlatego korekcja wad zgryzu powinna być przeprowadzona tak wcześnie jak tylko jest to możliwe. Dzięki temu uda się zahamować powstawanie wad zgryzu i wyeliminowanie innych niedogodności z nią związanych.

Ortodonta Warszawa – aparat ortodontyczny u dziecka

Leczenie ortodontyczne polega na noszeniu specjalnego aparatu ortodontycznego, który wybiera dla pacjenta lekarz ortodonta. W leczeniu ortodontycznym stosuje się dwa rodzaje aparatów: ruchome (zdejmowane) i stałe. Niekiedy w leczeniu wymagane jest zastosowanie jednego z tych aparatów przez pewien czas i uzupełnienie w następnym etapie leczenia drugim aparatem. Decyzję o tym jakie leczenie dla pacjenta jest najodpowiedniejsze podejmuje ortodonta na podstawie przeprowadzonej kompleksowej diagnostyki, przy uwzględnieniu zdjęć rentgenowskich i odcisku gipsowego szczęki. Na tej podstawie lekarz tworzy plan leczenia i dobiera odpowiedni aparat ortodontyczny dostosowany najlepiej do potrzeb pacjenta. U dzieci w wieku poniżej 12 lat, gdy jeszcze nie wszystkie zęby mleczne wymieniły się na stałe najczęściej stosowanym aparatem do korekcji jest aparat ruchomy. Taki aparat pacjent powinien nosić przez określoną ilość godzin w ciągu dnia oraz w nocy. Skuteczność w takim leczeniu jest więc w dużym stopniu zależna od współpracy z ortodontą w zakresie przestrzegania zaleceń dotyczących noszenia aparatu. Aparat stały, o ile nie wystąpią ku temu żadne przeciwwskazania mogą nosić osoby powyżej 13 roku życia. Aparat stały naklejany jest za pomocą specjalnego kleju zawierającego fluor (pomagającego w walce z próchnicą) do zębów. Leczenie ortodontyczne niezależnie od rodzaju aparatu wymaga odpowiedniej higieny jamy ustnej i stosowania zdrowej diety, zwłaszcza rezygnację ze słodyczy.

Leave a Reply