Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
http://www.astra-dent.pl/protetyka-katowice.php
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

PARADOKSY ŻYCIA SEKSUALNEGO Z PUNKTU WIDZENIA FILOZOFII

Życie seksualne człowieka, w świetle refleksji filozoficznej, uwikłane jest w szereg sprzeczności. Warto je sobie uświadomić, by odpowiedzieć na pytanie: czy tkwią one w samym fakcie, że seks i jego konsekwencje kryją w sobie jakieś niedostosowanie do humanistycznych i wartościo- twórczych aspiracji człowieka, gdyż wiodą często do zachowań niezgodnych z wysoką rangą, jaką człowiek chciałby sobie przypisać w świecie, czy też wynikają one z poglądów na seks ustalonych na podstawie przekazanych tradycją przesądów, z niewłaściwego kwalifikowania tych zjawisk i wiązania ich z innego typu wartościami niż te, które należałoby w danym przypadku uwzględnić.

Zachowania seksualne, jak się na pierwszy rzut oka wydaje, powinny być domeną spontaniczności, wolnego wyboru, autentycznej potrzeby – tymczasem w jakże wielu przypadkach są wymuszane, narzucane, niechciane, albo też człowiek nie ma możliwości zaspokajania ich w taki sposób, jak tego by rzeczywiście pragnął, Spontaniczność tłumiona jest wymaganiami narzuconymi przez życie społeczne, obyczaj, tabu wolny wybór ograniczany jest wyborami drugiego człowieka. Trudno też rozpoznać, co w człowieku jest potrzebą autentyczną, a co stworzoną okolicznościami, stymulowaną fałszywymi prezentacjami życia seksualnego przez sztukę, popularyzacją wiedzy naukowej czy obyczajem. Ale zacznijmy od systematycznego rozważenia tych paradoksów.

Leave a Reply