Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
centrum medycyny estetycznej warszawa golebie.org.pl/archives/49/garlacz-akwizgranski.html http://www.umalgosi.pl/perfumy-na-jesien-przeglad-meskich-zapachow/ winstrol bałkan
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Pochodzenie filogenetycznej kobiecej reakcji seksualnej

Odmiennie niż u innych samic przebiega natomiast zaspokojenie popędu seksualnego u kobiety. Zaspokojeniu popędu seksualnego u kobiety towarzyszy tak zwana kobieca reakcja seksualna. Podobnie jak u mężczyzny, jest to specjalna czterofazowa reakcja, w skład której wchodzą fazy: pobudzenia, plateau, orgazmu i odprężenia. Z fazą orgazmu związane jest maksymalne natężenie satysfakcji płciowej. Reakcja ta jest zjawiskiem typowo ludzkim. Wprawdzie u samic kilku gatunków zwierząt (kot domowy, rezus, pawian czakma) obserwuje się występowanie pewnej reakcji poejakulacyjnej, a metodami odruchowo-warunkowymi udało się wykryć u samic szczurów występowanie dłuższej przerwy po eja- kulacji (Peirce, Nuttal, 1961 Bermant, 1961 Schoelch Krieger i wsp., 1976), niemniej czterofazowa reakcja seksualna zbliżona do ludzkiej u żadnych samic zwierząt nie występuje.

Co do pochodzenia filogenetycznego kobiecej reakcji seksualnej w pierwszym rzędzie zwraca uwagę występujący u samic niższych zwierząt odczyn progestacyjny, który, jak już wspomniano, można wywołać drażniąc mechanicznie drogi rodne samic gryzoni z częstotliwością 50 – – 150 Hz. Otóż okazuje się, że drażnieniem z tą samą częstotliwością łechtaczki u kobiety uzyskuje się orgazm. Paralelizm ten daje jeszcze więcej do myślenia, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że reakcja orgastyczna kobiety ma pewien związek z ułatwieniem transportu nasienia do macicy.

Leave a Reply