Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
oxandrolone
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Popęd seksualny

Popęd seksualny to wybiórczy stan gotowości do przyjęcia partnera w zakresie jego piciowości (Giese, 1959). Popęd seksualny wykazuje pewną autonomię – szczegóły budowy ciała partnera przeciwnej płci oddziałują podniecająco w bezpośredni sposób, zwłaszcza na mężczyznę. Jest to działanie biologiczne, wykazujące pewien stopień niezależności od świadomości i odrębności płci, świadomych wyobrażeń, doświadczeń osobniczych itp. Reakcje podniecenia seksualnego, wraz z erekcją, na skutek bezpośredniego oddziaływania szczegółów budowy ciała kobiety występują także u osobnika w znacznym stopniu niedorozwiniętego umysłowo, który nie jest w stanie zdawać sobie sprawy ze znaczenia i odrębności przeciwnej płci ani też nie ma na ten temat żadnej wiedzy.

Na temat siły popędu seksualnego różni autorzy wypowiadali różne poglądy. Jedni uważali, że jest to popęd najsilniejszy ze wszystkich poznanych, inni sądzili, że jest wręcz przeciwnie. Prawda zdaje się tkwić pośrodku. Popęd seksualny jest niewątpliwie bardzo silny, lecz w sytuacjach bezpośrednio zagrażających życiu ustępuje miejsca innym potrzebom, Na przykład człowiek ciężko chory i zdający sobie sprawę z groźby śmierci bardziej pragnie utrzymać się przy życiu niż zaspokajać potrzeby seksualne, ale gdy sytuacji bezpośredniego zagrożenia nie ma, może ryzykować zdrowie, a nawet życie, dla realizacji pragnień seksualnych.

Leave a Reply