Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
http://usg-miasta.pl/
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

POTRZEBA SEKSUALNA

Potrzeba seksualna w potocznym mniemaniu nawet niektórych specjalistów stanowi pewną względnie autonomiczną siłę działającą w człowieku. W koncepcjach wyrosłych z introspekcji, i to głównie intros- pekcji osób chorych, przybiera ona postać pewnej siły działającej w człowieku i popychającej go do działania wprost – w odpowiedzi na określone bodźce. Inaczej mówiąc, w odniesieniu do potrzeby seksualnej wciąż utrzymuje się pogląd, że mechanizmy jej zaspokajania są oparte na czynnościach instynktownych. W myśl tych poglądów potrzeba seksualna stanowi w zsocjalizowanej, kulturowo ukształtowanej jednostce ludzkiej swoistą enklawę brutalnych popędów, które wyraźnie ukierunkowują człowieka do określonych działań, i jeżeli nie jest ona realizowana wprost i według reguł „prawa dżungli”, to tylko dlatego, że jest blokowana i kontrolowana przez nabyte kulturowo nawyki formujące cywilizowanego człowieka.

Istnieje rzeczywiście wiele danych wskazujących na to, że w określonych warunkach osobnik wyraźnie odczuwa istnienie w sobie dwóch osobowości: biologicznej, podporządkowanej prymitywnym pożądaniom seksualnym, i osobowości cywilizowanej, podporządkowanej nakazom ideałów samodyscypliny i uspołecznienia. Często człowiek identyfikuje się z jedną z tych osobowości, a drugą traktuje jako siłę narzuconą z zewnątrz, obcą mu w swej istocie.

Leave a Reply