Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
www.netszamba.pl
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

PROBLEMY I KONTROWERSJE MORALNE SEKSUOLOGA CZĘŚĆ 2

Liczne problemy i kontrowersje moralne w praktyce seksuologicznej ' wynikają przede wszystkim ze specyfiki seksuologii jako nauki oraz z nowych koncepcji jej rozwoju, tj. koncepcji ujmowania jej jako nauki / o fizjologii i patologii więzi międzyludzkich, koncepcji różnic indywidualnych i koncepcji układu partnerskiego, a także z nowych koncepcji t er ap eutyczny ch.

Na czym polega specyfika seksuologii jako nauki, odróżniająca ją od innych nauk i będąca przedmiotem tak wielu kontrowersji i problemów moralnych w praktyce lekarskiej? Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza po zrozumieniu nowej koncepcji rozwojowej seksuologii, polegającej na ujmowaniu jej jako nauki o fizjologii i patologii więzi międzyludzkich. Przede wszystkim trzeba sobie uzmysłowić fakt, że podstawowym, zasadniczym podziałem ludzi jest podział na dwie płci. Na- 1 tomiast seksuologia jest nauką zajmującą się wszelkimi konsekwencjami tego podziału oraz regulującą całokształt współżycia między ludźmi ' odmiennej płci. Ostateczną konsekwencją > podziału na dwie płci jest odbywanie przez ludzi stosunków płciowych oraz ich zaburzenia. Ale prze- cięż nie jest to konsekwencją jedyną. Typowo ludzką konsekwencją podziału na dwie płci są bowiem wszelkie kontakty seksualne, a ponadto wiele zachowań nie wiodących bezpośrednio do zaspokojenia seksualnego, mimo że u podłoża ich leży sfera seksualna. Granice tych zachowań są trudne do ustalenia, niemniej w istotny sposób modyfikują one całokształt kontaktów społecznych człowieka. Do konsekwencji podziału na dwie płci należą też wszelkie formy miłości erotycznej, zazdrości, rywalizacji partnerskiej, kultury współżycia, fascynacji wspólnymi przeżyciami oraz czasem przestępstwa seksualne, a nawet zbrodnie.

Leave a Reply