Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

PRZEPŁUKIWANIA POCHWY WODAMI LECZNICZYMI

Przepłukiwania pochwy wodami leczniczymi oraz stosowanie miejscowe borowiny jest metodą zalecaną w zdrojowiskach bardzo często w przebiegu najrozmaitszych schorzeń narządów rodnych kobiecych.

Wody alkaliczne, zawierające kwas węglowy7, nadają się do przepłukiwań pochwy w przypadkach niepłodności, a przepłukiwania ciepłymi solankami dają dobre wyniki w przypadkach zapaleń pochwy z ropotokiem.

Odmianą przepłukiwań pochwy wodami leczniczymi jest stosowanie do kąpieli wzierników kąpielowych, których celem jest umożliwienie dostępu do części pochwowej wody mineralnej albo borowiny. Borowina działa w tych przypadkach jako środek ściągający.

– j)LECZENIE PITNE SCHORZEŃ GINEKOLOGICZNYCH

Leczenie pitne chorób kobiecych narządów rodnych powinno być zawsze połączone z leczeniem kąpielowym. W zasadzie jest ono raczej zwyczajem niż potrzebą.

W przypadkach zaburzeń konstytucjonalnych, osłabienia lub niedokrwistości picie wód żelazistych (stalowych) obok kąpieli żelazistych jest jednak ze wszech miar x wskazane. Dobre wyniki daje picie wód zawierających sól glauberską w przebiegu wysięków zapalnych w sąsiedztwie kobiecych narządów rodnych, gdyż działając czyszcząco wywołują one przekrwienie jelit i narządów miednicy malej, co wpływa korzystnie na procesy wchłaniania wysięków przez ustrój. Połączenie leczenia solanką lub borowiną z leczeniem pilnym wodami zawierającymi sól glauberską ma również zastosowanie w przypadkach otyłości, połączonej z niedomogą jajników.

Leave a Reply