Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
prywatny ośrodek leczenia uzależnień Szczecin Fake CBD Oil
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Przetoka sklepieniowa

Przetoka stanowiąca połączenie między pęcherzem moczowym a powierzchnią ciała ponad spojeniem łonowym (fistula vesicoabdcminalis) należy do rzadkości. W odróżnieniu od wspomnianych tzw, przetoka pępkowa (fistula uesico- umbilicalis) stanowi połączenie między pępkiem i szczytem pęcherza za pośrednictwem nie zamkniętego w życiu pozaplodowym przewodu pęcherzowo- pępkowego, którego pozostałością jest ligam, vesiccumbilicale. Z powodu szczególnych warunków anatomicznych i trudrości w oddawaniu moczu dochodzi niekiedy u takich kobiet (np. w ciąży) do udrożnienia tego przewodu i wydostawania się moczu na zewnątrz przez pępek. Stan taki utrzymuje się dopóty, dopóki istnieje przeszkoda w odpływie moczu, a więc dopóki w czasie ciąży pęcherz wraz z rosnącą macicą jest uniesiony w górę, a cew’ka moczowa zwężona, silniej wyciągnięta i napięta.

Przetoki moczowe są zwykle następstwem urazu porodowego, rzadziej skaleczenia lub zniszczenia ściany przewodu moczowego przez nowotwory, owrzodzenia lub ropnie. Najważniejsze z punktu widzenia lekarza-praktyka przetoki poporodowe powstają wskutek długotrwałego ucisku główki płodu na tkanki mieszczące się między nią i spojeniem łonowym. Po oddzieleniu się w ciągu kilku dni części tkanek uległych martwicy powstaje w tym miejscu większy lub mniejszy ubytek, którego umiejscowienie nie da się z góry określić, ale który odpowiada części najbardziej w czasie porodu uciśniętej. Ponieważ oddzielenie się tkanki uległej martwicy w następstwie ucisku wymaga kilku dni czasu, mocz zaczyna odpływać przez przewód płciowy dopiero w kilka dni po porodzie, w przeciwieństwie do przetok powstałych wskutek zranienia dróg moczowych.

Leave a Reply