Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Rozpoznanie jest najmniejszym problemem

Jeśli wypada tylko jedna nóżka, to wraz z odpowiadającym pośladkiem zwraca się ku przodowi. Pośladek odpowiadający nóżce zagiętej ku górze i leżącej pod spojeniem łonowym, napotyka na opór i ześlizguje się ku tyłowi, tak iż cały grzbiet zmienia swe pierwotne ułożenie, ześlizgując się na drugą stronę obok wzgórka kości krzyżowej. Po urodzeniu się pośladków, pozostała część płodu zazwyczaj rodzi się w krótkim czasie. Grzbiet, który podczas wyrzynania się pośladków był zwrócony do boku, następnie zwraca się w kierunku spojenia łonowego i zachowuje tę pozycję, aż do przejścia barków. Rączki rodzą się jednocześnie z klatką piersiową. Barki, które wstawiają się do wchodu w wymiarze poprzecznym, przerzynają się przez szparę sromową w wymiarze prostym, a wówczas główka wstawia się w silnym przygięciu w wymiarze poprzecznym do wchodu miednicy, aby w próżni zwrócić się tyłogłowiem pod spojenie (ryc. 131 d). Dopiero z chwilą urodzenia się po kroczu bródki, twarzy i czoła, tyłogłowie wypada przez szparę sromową. Jej największe rozciągnięcie ma miejsce wówczas, gdy przerzyna się wymiar potyliczno-czołowy z guzami czołowymi. Na główce urodzonego płodu nie ma obrzęku ani zmian w jej konfiguracji, gdyż przejście jej przez kanał rodny odbywa się bardzo szybko. Niestety nie zawsze poród w położeniach miednicowych płodu przebiega bez powikłań wymagających naszej pomocy.

– d) nieprawidłowości w przebiegu położeń miednicowych. Najważniejsze zaburzenia w mechanizmie porodu miednicowego są następujące: nadmierny zwrot tułowia, zarzucenie rączek obok główki ku górze oraz zwrot grzbietu nie pod spojenie łonowe, a ku tyłowi, czyli brzuszkiem ku górze.

Leave a Reply