Październik 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
sklep stomatologiczny torba samochodowa najlepsza dieta pudełkowa odzywkadowlosow.info
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

STYMULACJA RECEPTORÓW DOTYKOWYCH

Stymulacja receptorów dotykowych znajdujących się w obrębie narządów płciowych zdaje się nie być bezwzględnie konieczna dla wywołania odczuć seksualnych u mężczyzny. Usunięcie prącia nie powoduje zaniku popędu seksualnego ani zdolności do orgazmu doprowadza jedynie do częściowego zaburzenia ejakulacji. Na temat wrażliwości narządów płciowych wewnętrznych kobiety, a zwłaszcza pochwy i szyjki macicy, panują rozbieżne zdania. Coraz więcej jest jednak zwolenników poglądu, że powierzchnia szyjki macicy nie zawiera receptorów dotykowych mogących transformować bodźce dotykowe na seksualne posiada natomiast receptory bólowe. Tak więc silne bodźce mechaniczne stosowane na powierzchnię szyjki macicy wywołują odczucie bólu, lecz nie doprowadzają do podniecenia seksualnego (chyba, że u kobiety ból skojarzony jest z podnieceniem seksualnym, jak ma to miejsce u masochistów). Mechaniczne pobudzanie pochwy i szyjki macicy u kotów i królików wiedzie do jajeczkowania, a u szczurów i myszy do ciąży rzekomej. Bickenbach, Dóring i Hossfeld (1960) poprzez pobudzanie szyjki macicy spowodowali eksperymentalnie wczesne jajeczkowanie u kobiet.

Leave a Reply