Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
leczenie alkoholizmu opole
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Toaleta

Urządzenie sanitarne, pierwotnie pomyślane jedynie jako miejsce do załatwiania – w określony sposób – tak zwanej wielkiej i małej potrzeby. W miarę jednak upływu czasu od otwarcia każdej publicznej toalety jej sposób użycia i funkcje są twórczo rozszerzane. I tak, dzięki inwencji młodzieży i osób w starszym wieku, muszla, stanowiąca w pierwotnym założeniu jedyny cel, do którego należy trafiać, bywa rozszerzana na całą powierzchnię toalety. Ponieważ w odróżnieniu od muszli podłoga nie ma ujścia do kanału, do wrażeń wzrokowych dołączają się jeszcze wrażenia węchowe, doskonale konserwowane przez osoby powołane do sprzątania toalet.

Ściany toalet dobrze służą twórczości graficznej i literackiej, pomieszczając rysunki bez podpisów i z podpisami, aforyzmy, slogany i adresy. Toalety służą również jako podręczne magazynki oraz jako lokale nieczynne okresowo bądź stale, w zależności od pomysłowości administratora budynku. Osobną kategorię stanowią toalety z kluczem w szatni bądź też z babcią w przedsionku, udostępniające za opłatą wszystkie atrakcje toalet bezpłatnych.

Leave a Reply