Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
omnadren metadrol
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Wpłylwom fali miesiączkowej podlega

W narządzie krążenia czasami występują zmiany w postaci niemia- rowości tętna, bicia serca, uderzenia krwi do głowy lub bólu głowy. We krwi wzrasta ilość cukru (hyperglycaemia). Dość często spostrzegamy obrzęk muszli nosowych i krtani. Ze strony układu nerwowego — wzmożenie pobudliwości i odruchów. Bardzo często tarczyca powiększa się dość widocznie. Wszelkie istniejące cierpienia przewlekłe, np. kamica pęcherzyka żółciowego, zapalenie wyrostka robaczkowego zaostrzają się. Ze strony narządu moczowego, kobiety żalą się na częste oddawanie moczu. Jest to związane z silnym przekrwieniem narządu rodnego i miednicy małej, oraz uciskiem powiększonego i cięższego dna macicy, opierającego się o pęcherz. Zmiany chorobowe w moczu nie występują. W drugiej połowie miesiączki ciśnienie krwi wzrasta, natomiast opada po krwawieniu. Ciepłota w tym okresie rów- nież podnosi się do stanów podgorączkowych, a szczególnie u kobiet, które przebyły jakieś cierpienia przewlekłe, np. gruźlicę. Wszystkie opisane powyżej zmiany przebiegają faliście, nasilając się stopniowo, poczynając od okresu pomiesiączkowego, do okresu przedmiesiączko- wego, co zostało ujęte w krzywą linii Otta.

Wpłylwom fali miesiączkowej podlega kobieta stale, poczynając od pokwitania, aż do przekwifcania, tj. podczas całego okresu dojrzałości płciowej, naturalnie oprócz ciąży lub stanów chorobowych.

Leave a Reply