Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
http://sekret-zdrowia.pl/2018/08/20/czy-lipoliza-jest-bezpieczna/
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

WSTRZYKIWANIA

Wstrzykiwania, podskórne wykonujemy u niemowląt na przedniej stronie uda, na brzuchu, klatce piersiowej oraz ramionach.

Domięśniowo wstrzykujemy w mięśnie uda oraz mięśnie pośladkowe w sposób taki sam jak u dorosłych, ,przy czym przed wstrzyknięciem należy wykonać próbę aspirowania celem wykluczenia wkłucia igły do naczynia krwionośnego. Jeżeli wstrzykujemy w mięśnie pośladkowe, zaleca się, ze względu na możliwość łatwego zanieczyszczenia i zakażenia wydalinami, założenie małego opatrunku z jałowego gazika umocowanego przylepcem, a jeszcze lepiej maleńkiego wacika zwilżonego 96% alkoholem.

Wstrzykiwania dożylne wykonujemy u niemowląt na żyłach czaszki (skroniowych, ciemieniowych lub czołowych), żyłach łokciowych, żyłach na grzbiecie rąk oraz żyłach w okolicy stawu skokowego, a w ostatecznych wypadkach na żyłach szyjnych. U starszych dzieci wstrzykujemy z zasady do żył łokciowych.

Wstrzykiwanie dożylne ułatwia specjalna nasadka umożliwiająca znacznie lepsze wyczucie położenia igły w chwili nakłucia żyły. Wstrzykiwać możemy również d o s z p i k o w o, przy czym igłę grubszą od zwykłych igieł domięśniowych, zaopatrzoną w przetyczkę, wprowadzamy do jamy szpikowej kości goleniowej, kości biodrowej lub wyrostków kręgów lędźwiowych.

Leave a Reply