Lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
http://rtgkielce.pl/zabiegi.php
Najnowsze Komentarze
  • anor on Zatrucie glikozydami naparstnicyMasakra :) Ja miałam takie zatrucie i bardzo, ale to bardzo cierpiałam. Czułam się fatalnie w czasie tego zatrucia. Jednak obecnie wszystko ze mną w porządku :)
  • Daria on Choroby samoistne i objawoweJa niestety nie mogę mieć dzieci :( Jest mi z tego powodu bardzo smutno. Mam nadzieję, że załapię się na jakiś rewolucyjny przełom w medycynie. Kobieta bez dzieci moim zdaniem

Zaklinowane złamania

Zaklinowane złamania z niedużym przemieszczeniem wymagają jedynie krótkiego (około 3 tyg.) unieruchomienia. Złamanie z przemieszczeniem nastawia się uwzględ-niając (odwracając) mechanizm ich powstawania i unieruchamia na 3-4 tygodnie w przywiedzeniu (złamanie z odwiedzenia) bądź w odwiedzeniu (złamania z przy-wiedzenia). Złamania nie dające się nastawić zachowawczo oraz powikłane uszko-dzeniem naczyń i nerwów leczy się operacyjnie.

Złamania trzonu kości ramiennej (fractura diaphysis ossis humeri) powstają naj-częściej z powodu urazu bezpośredniego lub pośredniego z jednoczesnym ruchem skrętnym. Najczęściej dochodzi do przemieszczenia ze skróceniem odłamów (działanie mięśni na odłamy). Bardzo wyraźna jest ruchomość patologiczna i ustawienie kątowe. Bezpośrednie sąsiedztwo nerwu promieniowego z kością ramienną stwarza warunki do jego zakleszczenia i może być przyczyną porażenia prostowników nadgarstka i palców, dlatego konieczne jest zwrócenie uwagi na ruchy palców.

Leave a Reply